Затвореник пронајден мртов во затворот „Кшање“

М.Ј. (58) од село Старо Нагоричане кој отслужувал казна во затворот „Кшање“, бил пронајден мртов.

Случајот е пријавен ноќеска, во 02:45 часот, во Полициската станица Крива Паланка.

М.Ј. бил пронајден во отвореното затворско одделение, а по насока на Јавен обвинител неговот тело е дадено на обдукција.

19.06.2021 - 19:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега