Затвореник фатен со кокаин во Штип

Осуденик во Казнено-поправен дом Штип бил фатен со кокаин.

Како што информираат од полицијата, станува збор за 40-годишно лице од Свети Николе кое неовластено набавило кокаин заради понатамошна продажба.

Кокаинот бил пронајден при извршен преглед кај пријавениот од страна на затворските надзорници.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.11.2020 - 16:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега