Затвореник агресивно се однесувал кон полицаец

 

Затвореник агресивно се однесувал кон полициски службеник во Казнено-поправна установа Затвор Идризово, стои во билтенот на МВР.

На 22.11.2023 во 15.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Казнено-поправна установа Затвор Идризово, 32-годишниот осуденик З.Н. од с.Батинци, скопско, агресивно се однесувал и упатил закани кон полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

23.11.2023 - 17:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега