Запленети над 100 килограми марихуана во Охрид

Над 100 килограми марихуана се запленети денеска кај градските гробишта во Охрид.

Од Министерството за внатрешни работи ја потврдија информацијата за МИА, но повеќе детали најавуваат во текот на утрешниот ден.

Дел од медумите јавија дека дрогата е најдена кај турски државјанин во возило цитроен. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.10.2020 - 08:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега