Запленети хероин и марихуана, приведен дилер од Кичево

Полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција- ОВР Кичево денеска во 12:35 го приведоа Ф.И. (30) од Кичево, бидејќи кај него биле пронајдени хероин и марихуана.

– По претходно добиени оперативни сознанија, на ул. Прилепска во Кичево бил запрен мотоцикл управуван од Ф.И. и кај него биле пронајдени 38 паковки со хероин и три паковки со марихуана наменети за продажба. Против Ф.И., по документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок до надлежното обвинителство, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.11.2020 - 21:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега