Заменик директор истепал директор во скопско училите

Вчера во 11.15 часот било пријавено дека во с. Буковиќ, скопско, се случила тепачка во основно училиште.

„Во основно училиште по претходна расправија М.Б.(63) од с.Буковиќ (заменик директор во училиштето) физички го нападнал Ш.Д.(50) од с.Чајлане (директор во училиштето)“, информираат од МВР.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

18.08.2022 - 16:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега