Захарова: За падот на Петков се виновни Бетмен и жена-мачка

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова даде ироничен коментар за бугарскиот премиер во оставка, Кирил Петков.

Захарова кажа дека одговорни за падот на Петков се руската амбасадорка во Бугарија, Елеонора Митрофанова, при што кажа дека недостасуваат уште неколку други фиктивни филмски ликови.

Само Бетмен и жената-мачка сè уште се исчезнати. Мислам, човекот се измори, почна да блада, иронично кажа Захарова.

23.06.2022 - 10:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега