Загина 18-годишник од Тетовско: Со возилото излетал од патот и удрил во столб

 

 

Вчеравечер, околу 21.30 часот, во СВР Тетово пријавено е дека на регионалниот пат Пирок – Тетово, во тетовско Долно Палчиште, патничко моторно возило „бмв“, со тетовски регистарски ознаки, кое, според првичните сознанија од увидот, го управувал 18-годишниот М. З. од тетовско Синичане, излетало од коловоз и удрило во столб.

Во несреќата М. З добил тешки телесни повреди, од кои починал на самото место, а сопатникот А. З. (23) од истото село добил телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница, каде што бил пренесен за укажување лекарска помош.

Јавен обвинител и екипа од СВР Тетово извршиле комплетен увид, а по наредба на јавниот обвинител, на телото на починатиот ќе се врши обдукција.

03.10.2023 - 12:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега