Заев најави прес-конференција

Премиерот Зоран Заев вечерва во 18:30 часот на платото пред Владата ќе даде изјави за медиумите во врска со појавувањето на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, кој од неделата беше недостапен за органите на прогонот.

Заев, како што најави владината прес-служба, ќе биде придружуван од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за правда Бојан Маричиќ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.02.2021 - 17:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега