За влез и излез од Македонија најмногу се чека на „Табановце“

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На Граничниот премин „Табановце“ времето на чекање за влез и излез од државата е повеќе од еден час, на преминот „Богородица“ за излез од државата се чека од 15 до 30 минути.

Како што информираат од Автомотосојузот на Македонија, на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата. 

11.08.2022 - 12:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега