Вучиќ: Прв ќе ја примам руската вакцина, ако експертите кажат дека е добра

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека со радост ги слуша вестите оти Русите произвеле вакцина против коронавирусот.

Најави дека тој ќе биде првиот кој ќе ја прими вакцината за која српските експерти ќе оценат дека е добра.

-Само, тоа мораат нашите стручни тимови да ни кажат дека е безбедна и сигурна – рече Вучиќ додавајќи дека вакцината би била и спас за економијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.08.2020 - 21:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега