Вселенскиот патријарх Вартоломеј упати честитка до новиот македонски премиер Ковачевски

Неговата Божествена Сесветост, Патријархот Вартоломеј испрати пораки со честитки од името на Вселенската Патријаршија до новоизбраниот македонски премиер Димитар Ковачевски.

 

Неговата Сесветост на Ковачевски му посака плодотворна и успешна служба.

 

 

22.01.2022 - 21:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега