Вртоглава сума: Познато колку заработил Новак Ѓоковиќ на турнири

Новак Ѓоковиќ е тенисер со најмногу заработени пари од награди на турнири.

Уште една бариера српскиот тенисер проби на овогодинешниот Вимблдон. Тој стана првиот тенисер кој заработил повеќе од 150.000.000.000 долари кога станува збор за наградите на турнир.

До финалето тој имаше заработени 149.810.010 долари, а по победата таа сума достигна 152.000.000 долари.

Инаку, во 2016-та година Новак стана првиот тенисер кој ја надмина границата од 100.000.000 долари.

12.07.2021 - 14:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега