Времето денеска: Сончево и топло

 

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, велат од УХМР.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец, кој долж Повардарието на места ќе засилува. Максималната температура ќе биде во интервал од 17 до 23 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне до 20 степени.

26.03.2023 - 09:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега