Временска прогноза за цела недела - УХМР најавува нова промена следниот викенд

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен до засилен ветер од западен и северозападен правец. На места врнежите ќе бидат поројни проследени со грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 8 до 15, а дневната од 18 до 25 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен дожд и појава на ретки грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе достигне до 21 степен.

Од утре следува период на стабилно време со пониски утрински температури. Во деновите од викендот ќе дува засилен југоисточен ветер и преку денот ќе биде значително потопло.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.09.2020 - 08:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега