(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Повеќе лица тепаат патник во автобус на ЈСП

 

На социјалните мрежи се појави вознемирувачко видео каде се гледа како повеќа лица удираат патник во градски автобус, пренесува Скопје инфо.

Од описот на видеото се вели дека настанот се случил во преполн автобус на 57-ца во скопската населба Радишани.
Причните кои довеле до ваков настан не се познати.

За дека вакви настани се чести посебно во оваа автобуска линија потврдуваат и очевидци каде велат дека ова трае веќе извесно време и најчесто жртви на нападите се помлади лица кои се враќаат кон дома од центарот на Скопје. 

Видеото може да го погледнете ТУКА. 

 

12.02.2024 - 17:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега