Вознемирувачко видео: Млад руски голман го удри гром среде тренинг

 

Младиот голман на рускиот тим  „Znamya Truda Orekhovo-Zuyevo“ , Иван Заборовски, беше погоден од гром за време на тренинг.

Шеснаесет годишниот голман ги урило гром на теренот, по што е итно пренесен во болница, а лекарите се борат за неговиот живот.

Мончето се наоѓа на интензивна нега, а неговите соиграчи веруваат дека ќе успее да се извлече и да оздрави.

Се појави и виде на кое се гледа моментот кога гром го пгодува младото момче, а целиот настан се случи за само неколку секунди.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.07.2020 - 16:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега