ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Директор на фудбалски клуб со нож прободе фудбалер во соблекувална

Директорот на бразилскиот нисколигаш ЦДЦ Ново Арипуана со нож прободе играч, јавуваат локалните медиуми. Фудбалерот е повреден, но не е во животозагрижувачка состојба и во моментот се опоравува.

Инцидентот, како што пишуваат бразилскиот медиуми, се случил поради кавга околу вреќа брашно.

Сѐ се случило во Манаус пред неколку дена кога директорот на клубот од пакетот храна кој го добил еден од фудбалерите на клубот земал брашно. Фудбалерот го обвинил за кражба, а тој му возвратил со нож.

Клубот досега има пет поради и гол разлика од 0:35.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Blog do Torcedor (@blogdotorcedor)

28.10.2021 - 20:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега