Вознемирувачко видео: 160 луѓе загинаа во свлечиште во Мјанмар

Најмалку 160 луѓе загинаа во слечиште во Мјанмар. Телата ги пронајдоа спасувачи, но сѐ уште се трага по преживеани кои ги покри „бран од кал“ предизвикан од лизгање на земјиштето поради обилните дождови.

Ваквите смртоносни свлечишта се чести во Мјанмар, а во слична ваква катастрофа во 2015 година загинаа 116 луѓе.

02.07.2020 - 23:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега