Водство за Македонија: За шест минути два погодоци

Фудбалската репрезентација на Македонија води со 2-0 против Малта на стартот на квалификациите за Европското првенство кое следната година ќе се игра во Германија.

Првиот погодок го донесе Елиф Елмас во 66. минута а шест минути подоцна  Дарко Чурлинов постигна уште еден погодок.

23.03.2023 - 22:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега