(Во живо) Втор ден министерски совет на ОБСЕ

 

 

Денеска е вториот ден од Триесеттиот министерски совет на ОБСЕ кој се одржува во главниот град на Северна Македонија, Скопје.

Денеска треба да се одржат три придружни настани на тема „Млади и граѓанско општество“, „Се работи за луѓето – влијанието на теренските операции на ОБСЕ во 2023 година“ и „Зачувување на плурализмот – безбедност на жените новинарки“.

Се очекува прес-конференција да одржи и шефот на руската дипломатија, Сергеј Лавров.

01.12.2023 - 10:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега