ВО ЖИВО: Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ прославува 30 години

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 30 години. Конференцијата насловениа „Ние сме иднината“ се одржува на античкиот театар Хераклеја во Битола.

Како што соопшти партијата, на конференцијата ќе се обратат претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и претседателот на УМС, Сергеј Попов.

 

12.06.2021 - 17:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега