ВО ЖИВО: Почнува мисијата „Артемис“

 

НАСА денеска треба во 14.33 часот по македонско време да ја лансира ракетата Спејс Лаунч Систем (СЛС) и капсулата Орион, со што ќе биде почнат проектот „Артемис“.

 

Лансирањето се очекува да го следат околу 200.000 луѓе во живо во Флорида, додека останатите може да го следат преку каналите на НАСА на Јутјуб.

 

„Прозорецот“ за лансирање на ракетата се отвора во 14.33 часот.

 

 

29.08.2022 - 13:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега