ВО ЖИВО: Почна денешниот протест против францускиот предлог

Македонските граѓани и денеска се собраа пред Владата на Република Македонија од каде што го почнаа протестот против Францускиот предлог.

Граѓаните и денеска ќе ги искажат револтот против предлогот кој предизвика голема бура во Македонија во последните денови.

Протестот може да се следи на линкот во продолжение.

06.07.2022 - 19:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега