Во тек е голема полициска акција во Тетово: Паднаа повеќе лица

Утрово околу 7 часот на наплатната рампа пред Тетово, на автопатот Гостовар-Тетово полицијата заплени голема количина дрога, а уапсени се двајца дилери, дознаваме од извори во истрагата.

Ова е една од низата акции што деновиве ги спроведува полицијата за сузбивање на нелегалната трговија со дрога. ОД МВР потврдуваат дека во тек е полициска акција а детали најавуваат по нејзиното завршување, пренесува Сител ТВ.

24.03.2023 - 12:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега