Во Скопје врне слаб снег, најмногу паѓа на планината Водно

Во овие моменти слаб снег со дожд врне во главниот град.

Се оствари и прогнозата на метеоролозите во главниот град.

Освен засилениот ветер од северно западен правец и дождот, повремено врне и снег во главниот град.

Најизразено е на планината Водно каде во овие моменти вее многу повеќе снег од во Скопје.

31.01.2023 - 14:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега