Во прекин сообраќајот на патот Прилеп-Росоман

Сообраќајот на патот Прилеп-Росоман е целосно во прекин поради сообраќајна несреќа соопшти АМСМ.

Имено денеска од 15.00 часот на регионалниот пат Прилеп-Росоман, кај мотел „Дреново“, поради случена сообраќајна незгода, сообраќајот е во целосен прекин.

21.11.2023 - 16:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега