Во пожар во центарот на Крагуевац изгоре дел од новогодишното украсување

Пожар избувна во центарот на Крагуевац, кога се запали новогодишното украсување.

Попладнево во Крагуевац изгоре дел од новогодишното украсување кое беше поставено на плоштадот Радомир Путник.

Според неофицијални информации, пожарот бил намерно предизвикан, а според истите информации  малолетник запалил украс.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)

12.01.2024 - 18:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега