Во МВР 110 вработени заразени со Ковид-19

Брзото ширење на коронавирусот го зголеми и бројот на заразени во МВР од каде заФокус“ потврдуваат дека вкупно 110 вработени во моментот се заразени со Ковид 19 и се наоѓаат во самоизолација.

Од МВР за „Фокус“ велат дека бројот на заразени во изминатиот период се движи од 80 до 120, а според последните падатоци од 7 часот утринава, активно заразени се 110 вработени.

 

 Во последните неколку денови имаме драстичен скок на новозаболени, а само вчера имаше 641 нов случај.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.10.2020 - 14:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега