Во изминатото деноноќие произведени се 12.590 MWh електрична енергија

 
АД ЕСМ на 25.03.2023 година произведe 12.590 MWh електрична енергија, која е намената за домаќинствата и малите потрошувачи, како и потребите за дополнителни снабдувања за училишта, прехранбена индустрија и други витални држави субјекти.
 
Во Термоелектраните произведени се 7.509 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 5.081 MWh.
26.03.2023 - 10:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега