Во гостиварската болница донесен државјанин на Албанија, се повредил при сеча на шума

 

Вчера попладне во 12.30 часот во СВР Тетово, од гостиварската општа болница „Ферид Мурад“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен 31-годишниот Г.Ч. од Република Албанија, извести МВР.– Според пријавеното, тој се здобил со повредите при сеча на шума со уште едно лице од Република Албанија и Р.М.(39) од гостиварско Дебреше. Подоцна, во врска со настанот во полициска станица бил приведен и задржан Р.М., соопшти МВР.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

06.09.2023 - 16:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега