Во делови од Македонија веќе вее снег- моментална состојба по градови

 

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки во попладневните часови ни претстојат врнежи од снег,кои во вечерните часови ќе се прошират насекаде, со тоа што во западните делови од земјата ќе бидат позастапени и пообилни, а на јужните подрачја ќе има врнежи и од дожд.

Во делови од земјата веќе вее снег, а некаде и дожд.

Ова е моменталната состојба по градови:

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2021 - 16:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега