Во Белград е соборен Гинисов рекорд- се собраа најмногу девојки со исто име и презиме

Во Белград во петокот е соборен Гинисовиот рекорд кој претходно бил поставен во Токио во 2022 година, кога на едно место се собраа 178 луѓе со исто име и презиме Хироказу Танака.

Сега уште повеќе луѓе со исто име и презиме се собраа во главниот град на Србија – Милица Јовановиќ.

На собирот присуствувале дури 256 жени, а веста за соборување на рекордот на Инстаграм ја потврдил Роберт Чобан, директорот на компанијата која го организирала соборувањето на рекордот.

„Соборен е Гинисовиот рекорд! Благодарение на Милица“, напиша тој.

Во трговскиот центар Биг Фешн се собраа Милиците, а на соборувањето на рекордот присуствуваше и претставникот на Гинисовата книга на рекорди, Глен Полард, кој на организаторите им предаде сертификат со кој се потврдува новиот рекорд.

05.02.2023 - 14:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега