ВМРО-ДПМНЕ: Со Заев и Филипче одиме кон ломбардиско сценарио

Македонија со Заев и Филипче оди кон ломбардиско сценарио, предупредуваат од ВМРО-ДПМНЕ во однос на ширењето на коронавирусот.

„Сите им се виновни што не знаат да се справат со епидемијата, освен самите тие. За еден месец во Македонија има над 11 илјади нови случаи на заболени и околу 250 починати. Со вакви бројки Македонија е редовно на врвот по црната статистика, а здравствените власти не чувствуваат одговорност“, се наведува во партиското соопштение во кое се додава дека епидемијата мора да почне да се контролира и здравствениот систем да се менаџира.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.10.2020 - 09:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега