ВМРО-ДПМНЕ: Отфрлањето на тужбата на Русковска е нејзин тежок блам

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираше на отфрлувањето на тужбата на обвинителката Вилма Рускоска, која таа ја поднесе против партијата.

-Отфрлањето на тужбата на Русковска против ВМРО-ДПМНЕ претставува очекуван потег но и тежок блам на главниот обвинител и извршител на Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Според партијата, неспорен факт е дека дури ни руинираното трас-трас судство не може да го покрие самоволието на Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.10.2020 - 18:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега