ВМРО-ДПМНЕ: На 72% обработени податоци Силјановска Давкова води со над 149 000 гласа


Кандидатката за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на 72% обработено податоци освоила 290 000гласа, објави ВМРО-ДПМНЕ.


Според податоците од ВМРО-ДПМНЕ, Стево Пендаровски освоил 140 070 гласа.


Бујар Османи има 72415, Арбен Таравари 48959, Максим Димитриевски 60478, Билјана Ванковска 32522, Стевчо Јакимовски  6618 гласа. 

24.04.2024 - 21:23

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега