ВМРО-ДПМНЕ доби уште една скопска општина во првиот круг

Претседателот на Државната комисија, Александар Даштевски денеска оддржа прес конференција на која ги соопшти резултатите од првиот круг на овие локални избори.

Тој официјално кажа дека Александар Стојкоски, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Ѓорче Петров ја понесува победата во оваа скопска општина со голема предност пред Наумоски и другите кандидати.

– Со 9 215 гласа Александар Стојковски е новиот градоначалник на општина Ѓорче Петров – соопшти претседателот на државната изборна комисија, Александар Даштевски на вечерашната прес-конференција.

18.10.2021 - 21:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега