ВМРО-БНД: Не дозволуваме македонистички собири во Софија

Поддржувачите и симпатизери на ВМРО-БНД не дозволија да се одржи предавање на новоформираниот Клуб на бугарско-македонско пријателство бидејќи бил македонистички настан, објави „БГНЕС“.

Предавањето требаше да се одржи во Централниот воен клуб, каде што требаше да има предавање Љубчо Георгиевски, но тоа не се случи.

Тројца претседавачи на партијата на Ангел Џамбаски беа присутни на предавањето, иако организаторите се обидоа да ги спречат.

16.05.2022 - 20:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега