ВИДЕО: Земјотресот ја прекина прес-конференцијата на градоначалникот на Бања Лука- во паника сите побегнаа

Силниот земјотрес со јачина од 6.3 степени според Рихтер што денеска ја погоди Хрватска се почувствувал и во Република Српска.

За тоа најдобро говори видеото од прес-конференцијата на градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ, која беше прекината токму поради земјотресот.

Земјотресот со јачина од 6.3 степени според Рихтеровата скала што ја погоди Хрватска се почувствувал и во Република Српска.

– Луѓе, ова е сериозен земјотрес. Ајде сите надвор или во мојот кабинет, таму е побезбедно – рече Станивуковиќ додека сите присутни панично ја напуштаат просторијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.12.2020 - 14:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега