ВИДЕО: Земјотрес од 6,6 степени ја погоди Јапонија

 

Земјотрес со јачина од 6,6 степени според Рихтеровата скала утрово ги погоди југозападниот и западниот дел на Јапонија.

Повредени се повеќе од 10 лица.

Епицентарот на земјотресот бил во Тихиот Океан на длабочина од 45 километри во близина на брегот на островот Кјушу.

22.01.2022 - 10:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега