(ВИДЕО) Затворен аеродром на југот на Франција – авионот се урнал во езерото

Аеродромот во близина на Монпеље, на југот на Франција, денеска беше затворен на неодреден период, откако товарен авион при слетувањето ја прегази пистата и се урна во водата на соседното езеро.

Три лица во авионот се спасени неповредени од Боингот 737, кој бил натоварен со воздушен товар, пренесува АП.

24.09.2022 - 13:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега