ВИДЕО: Забава на плажата Градиште - гостите не држат растојание и не носат маски

На социјалната мрежа Фејсбук е објавена видео снимка од кафе-бар на плажата Градиште во Охрид во кој се одржува забава, на која присуствуваат многу млади лица, но не одржуваат дистанца и не носат маски.

Младите лудо се забавуваат и  не ги почитуваат мерките за заштита од коронавирус.

Иако забраните за јавни собири се уште е сила, според објавените фотографии и видеа деновиве од туристичките места во земјава, се чини дека ретко кој ги почитува.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.08.2020 - 22:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега