ВИДЕО: Вербален конфликт меѓу Талат Џафери и ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Собрание

Нови искри доцна вечерва во македонското Собрание.

Пратеници од ВМРО-ДПМНЕ се скараа со собранискиот спикер Талат Џафери.

Погледнете дел од напнатата ситуација:

25.05.2022 - 22:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега