(ВИДЕО) Вака се оди во финале: Јасмин Алиевски од Скопје „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“

По се изгледа во најновата сезона на популарното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Македонија има потенцијален кандидат за во финалето, а многумина веруваат дека тој ќе биде и еден од најсериозните учесници за првото место.

Се работи за скопјанецот Јасмин Алиевски, кого јавноста го знае како учесник во ова шоу од пред неколку години, но овојпат неговите досегашни преставувања во оваа сезона никого не оставаат рамнодушен.

Неговиот последен настап беше емитуван во саботното издание на музичкото шоу и очекувано, тој ги освои сите гласови од жирикомисијата и со тоа се пласира во следниот круг.

Јасмин настапи со две песни, првата беше песната на легендарниот Мишо Ковач – „Ако ме оставиш“, а втората беше нумерата „Кад се душе сретну“ на Фатмир Сулејмани.

„Првата песна многу убаво, втората исто така убаво. Интонативно можеше и подобро, но постои нешто во тебе“ – беше коментарот на строгиот Босанац.

„Ѓорѓе и тоа како работел со својот канидадат. Мене многу ми се допадна и заслужено одиш во следен круг“ – искоментира Вики Миљковиќ.

„Беше феноменален. Има една работа која ме воодушевува, а тоа е што сосдаде еден свој мал бренд. Имаш потег кој сум го видел кај Елвис Присли“ – го испофали Мили.

Пофални зборови имаа и останатите членови на жирикомисијата и сите се согласија во едно, а тоа дека Јасмин и тоа како ги заслужи сите гласови.

Погледнете го настапот на Јасмин:

24.01.2023 - 13:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега