(ВИДЕО) Утре покани, а лидерска средба на политичките партии во понеделник

 

„Утре ќе биде испратена покана за лидерска средба. Која ќе биде закажана за понеделник и ќе се разговара за евроатланските интеграции на земјата, за одржување на редовни претседателски и парламентарни избори и за измените на Изборниот законик“, изјави премиерот Димитар Ковачевски по средбата со високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Жосеп Борел.

Ковачевски истѕакна дека развојниот планот бара продолжување на реформските процеси кои се поред нас за кои имаме и политичка волја и капацитет да ги исполниме.

29.11.2023 - 20:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега