ВИДЕО: Украински војници брутално тепаат цивили во градот

На социјалните мрежи се појавуваат видеа на кои е прикажано како украинските специјалци брутално се пресметуваат со цивили, толкувањата се различни, дека се работи за руски цивили, а некои тврдат дека се цивили кои не сакаат да војуваат.

Овие видео снимки се појавија во моментот кога во Њујорк трае седницата на Советот за безбедност на Обединетите нации на која преку видео линк се обрати и претседателот на Украина, Володимир Зеленски.

 

 

05.04.2022 - 21:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега