ВИДЕО: Туристи чистат ѓубре кај езерото во Крушево

 

Туристи од Скопје го чистат ѓубрето кое во текот на минатата ноќ било оставено на земја од несовесни луѓе кај Езерото во Крушево.

Другариве од When in Krusevo за кого се трудат да го пркнат градчево, дали уопште го заслужуваме тоа и ваква природа?...

Posted by Tajci Tanevska on Saturday, 1 August 2020

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.08.2020 - 14:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега