ВИДЕО: Торнадо погоди пет американски сојузни држави

Американската национална метеоролошка служба објави дека во последните 24 часа торнадо ги погоди сојузните држави Џорџија, Илиноис, Тенеси, Охајо и Кентаки, пишува „Њујорк тајмс“.

Претходно, еден смртен случај беше регистриран во Оклахома поради невремето.

Синоптичарите предвидоа неколку торнада, ветрови со бура, кои би можеле да достигнат ниво на ураган.

Торнадо урна повеќе дрвја и далноводи во Конјерс, Џорџија.

Речиси 255.000 корисници останаа без струја вчера доцна вечерта, а повеќето од тие прекини беа во Западна Вирџинија, каде што повеќе од 113.000 корисници беа без струја.

03.04.2024 - 12:17

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега