(ВИДЕО) Тешка сообраќајка во Дубровник: Повредени се неколку лица

Во судир на два автомобила со дубровнички регистарски ознаки на државниот пат Д-8, недалеку од кривината за Босанка, повредени се неколку лица кои со возило на Итна медицинска помош се пренесени во ОБ Дубровник.

Полицијата известува како се одвива сообраќајот, од градот преку жичарницата, а излезот е преку Комолц.

Се уште не е познато како дошло до несреќата, пренесе Блиц.рс.

12.08.2022 - 11:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега