(ВИДЕО) Таткото на убиената Вања донесен во суд

 

Таткото на убиената 14г. Вања Ѓорчевска е штотуку донесен во суд, пренесе Сител ТВ. 

Обвинителството го сомничи како соучесник во случајот каде е убиена неговата ќерка. Обвинител побара од судија на претходна постапка да му се одреди 48-часовен притвор за да не избега или попречува на истрагата. Aлександар Ѓорчевски е донесен во суд откако помина цел ден на распит во полициска станица и во обвинителството. 

04.12.2023 - 18:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега